Оптички влакна светлина Ѕвезда Таванот Комплет Светла Автомобил таванот декорација светла ѕвезденото

Краток опис:


 • извор на светлина: 5W RGBW + RF далечински управувач
 • Влакна дијаметар: 0.5mm / 0.5 + 0.75mm
 • Кол: 200 насоки - 450 нишки
 • Цена: $ 37- $ 88 (тоа е до модели)
 • детали за производот

  Тагови производ

  Спецификација на производот:

  1. Шарена 5W RGBW 8 Боја Промена LED светла ѕвезда Оптички Таванот Kit

  2. Далечински управувач за вклучување / исклучување, Далечински управувач или рачно, 20 милиони далечински управувач distence, прилагодување на промена на бојата и брзина.

  3. Далечински осветлување без електрична енергија, топлина, УВ, и инфрацрвени.

  модел извор на светлина влакна Дијаметар

  влакна Бренд

  Должината на секоја влакно Количеството на влакна
  AL-QCTZ-1 5W RGBW + RF далечински управувач 0.5mm влакна оптика Aili 2m 200 нишки
  AL-QCTZ-2 2,5 милиони 200 нишки
  AL-QCTZ-3 250 нишки
  AL-QCTZ-4 3,5 милиони 300 нишки
  AL-QCTZ-5 2.5m + 3м + 3.5m 300 нишки
  AL-QCTZ-6 2.5m + 3м + 3.5m + 4 милиони 400 нишки
  AL-QCTZ-7 0.5mm + 0.75mm 2.5m + 3.5m 300 нишки
  AL-QCTZ-8 0.5mm + 0.75mm 2,5 + 3,5 + 4,5 450 нишки

  5W таванот ѕвезди комплет 8

  123

   

  Инсталација Забелешки:

  Внимание молам: светло напон на моторот е 12V, немојте да се contect до 220V за тестирање, во спротивно, моторот ќе се запали надвор.

   

   

  Како да се инсталира:

  photobank (1)

  photobank

   

  примена:

  总 应用 2

  За нас:

  Шенжен Kepuai фотоелектрически технологија копродукции, Ltd е водечки производител и снабдувач на оптички влакна и LED осветлување системи од 2008 година.

  Имаме долгогодишно искуство во рамките на индустријата и редовно работат со некои од најпрестижните осветлување дизајнери и архитекти во светот.

  Операција 图片 20170713115231

  Со нашата силна дизајн и инженеринг способности и нашите познавања на персоналот, ќе има на располагање ресурси за производство на сите наши производи во куќата на нашата 20.000 квадратни нога во Longgang округ Шенжен, Кина, освен тоа, ние имаме една продавница proformance во Huaqiang Северна стил за проверка на клиентите . Нашата самостојност во текот на целиот процес на производство не значи само дека ние може да обезбеди пократки доведе пати по наредба од нашите конкуренти, но, исто така, системи за осветлување кои се прилагодени на точниот барања на нашите клиенти.

  Значи без разлика дали сте во потрага за да ги собере на казино со ѕвезда ефект осветлување, инсталација базен со боја се менува светла или им наложи на еден-на-еден вид лустерот за ресторан може да се обезбеди решение за задоволување на вашите потреби.

   

  photobank (2)

  Ние сме млад и силен тим.

  Нашата цел: Спроведување на квалитет и безбедност осветлување на живот.
  Се фокусира на пазарот
  се фокусира на потребите на нашите потрошувачи, клиенти и дистрибутери
  Излегувај на пазарот и да слуша, да се почитува и да научат
  Поседуваат поглед на светот
  фокусиран на извршување на пазарот секој ден
  Бидете незаситно љубопитен

  photobank (3)

  Потврдување:

  photobank (1) photobank (2)photobank

  пакување:                                                                                                                  

   

  Стандардна Пакување: картонска кутија

  Лустерот Пакување: Дрвена кутија

  packaging11

   

  транспорт:                                                                                                           

  123

  Најчесто поставувани прашања:                                                                                                                            

  1, можеме да изберете различни модели на влакна за да се меша употреба?
  Да, можете да изберете било различен модел и да се меша употреба.

  2, може да се добие примероци?
  Да, добредојде да добиете примероци за тестирање.

  3, Како можам да инсталирам оптички отворен пејзаж светло од мене?
  Има на настава и цртежи кои доаѓаат со стоката, само следете го, едноставно и лесно да се инсталира.

   

  Ако било какви прашања, Ве молиме да се чувствуваат слободни да ми мејл на carrie@szkepuai.com, или јавете се на 86 6034 137 3155.

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !