Оптички влакна осветлување базен влакна инсталација оптички кабел тротоарите

Краток опис:


 • Влакна бренд: Mitsubishi
 • Влакна со дијаметар: 0.75mm * 7 насоки & 1.2mm * 14 насоки & 1.5mm * 1 насоки
 • Светлината на моторот: DMX 1002 / DMX 502/1001 & 75W DMX светлината мотор
 • Крајот фитинг: Факултативна
 • детали за производот

  Тагови производ

  Спецификација на производот:                                                                                        

  кабел оптички влакна е кабел кој содржи еден или повеќе оптички влакна, кој се користи за пренос на светлината. елементи на оптички влакна обично се обложени со пластика слоеви и се содржи во заштитна цевка погодна за средината во којашто кабелот ќе бидат распоредени.

   
  Општо земено, ние нудиме да користиш 1.5mm * 1 кабел, кабел 0.75mm * 3 и 1,2 * 14 кабел за мали, средни и големи дамки, плус 75W / 45W / DMX1002 светлина моторот.
   
  Ако сакате да го красат на работ на базенот, Ви препорачуваме користење 10mm страна сјај влакна и 1002 DMX светлината моторот. 
  Ве молиме да ни ги испратите вашите истрага со цртежи и барања, а потоа ние ќе ви испратиме quotatio

   

  оптички влакна осветлување базен 2

  оптички влакна осветлување базен

  Како да се инсталира:                                                                                                            

  базен осветлување

  примена:                                                                                                                

  总 应用 2

  За нас:                                                                                                                     

  Шенжен Kepuai фотоелектрически технологија копродукции, Ltd е водечки производител и снабдувач на оптички влакна и LED осветлување системи од 2008 година.

  Имаме долгогодишно искуство во рамките на индустријата и редовно работат со некои од најпрестижните осветлување дизајнери и архитекти во светот.

  Операција 图片 20170713115231

  Со нашата силна дизајн и инженеринг способности и нашите познавања на персоналот, ќе има на располагање ресурси за производство на сите наши производи во куќата на нашата 20.000 квадратни нога во Longgang округ Шенжен, Кина, освен тоа, ние имаме една продавница proformance во Huaqiang Северна стил за проверка на клиентите . Нашата самостојност во текот на целиот процес на производство не значи само дека ние може да обезбеди пократки доведе пати по наредба од нашите конкуренти, но, исто така, системи за осветлување кои се прилагодени на точниот барања на нашите клиенти.

  Значи без разлика дали сте во потрага за да ги собере на казино со ѕвезда ефект осветлување, инсталација базен со боја се менува светла или им наложи на еден-на-еден вид лустерот за ресторан може да се обезбеди решение за задоволување на вашите потреби.

   

  photobank (2)

  Ние сме млад и силен тим.

  Нашата цел: Спроведување на квалитет и безбедност осветлување на живот.

  Се фокусира на пазарот
  се фокусира на потребите на нашите потрошувачи, клиенти и дистрибутери
  Излегувај на пазарот и да слуша, да се почитува и да научат
  Поседуваат поглед на светот
  фокусиран на извршување на пазарот секој ден
  Бидете незаситно љубопитен

  Потврдување:                                                                                                              

  photobank (1) photobank (2) photobank

  пакување:

  Стандардна Пакување: картонска кутија.

  Пакување за Полилеј: Дрвена кутија.

  packaging11

  транспорт:

  123

  Најчесто поставувани прашања:

  1, можеме да изберете различни модели на влакна за да се меша употреба?
  Да, можете да изберете било различен модел и да се меша употреба.

  2, може да се добие примероци?
  Да, добредојде да добиете примероци за тестирање.

  3, Како можам да инсталирам оптички влакна отворен пејзаж светло од мене?
  Има на настава и цртежи кои доаѓаат со стоката, само следете го, едноставно и лесно да се инсталира.

   

  Ако било какви прашања, Ве молиме да се чувствуваат слободни да ми мејл на carrie@szkepuai.com, или јавете се на 86 6034 137 3155.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !