LED оптички комплет ѕвезда таванот за декорација ѕид и плафон

Краток опис:


 • Влакна Бренд: Тајван Aili
 • Влакна дијаметар: 0.75mm и 1.0mm
 • Светлина мотор: 5W / 16W
 • Влакна количина: 200 нишки / 300 нишки
 • Декорација Површина: 4 квадратни метри / 6 квадратни метри
 • Примена: ѕид и плафон
 • Цена: US $ 47 - $ 64 САД
 • детали за производот

  Тагови производ

  Спецификација на производот:                                                                                       

  1. Шарена 16W RGBW 8 Боја Промена LED светла ѕвезда Оптички Таванот Kit

  2. Далечински управувач за вклучување / исклучување, Далечински управувач или рачно, 20 милиони далечински управувач distence, прилагодување на промена на бојата и брзина.

  3. Далечински осветлување без електрична енергија, топлина, УВ, и инфрацрвени.

  модел апликација влакна Извор на светлина спецификација
  AL-JTTZ-1 Ѕид / Тавански Декорација (може да ги красат 2-4 метри ѕвезденото ѕидови и тавани) Бренд: Aili
  Дијаметар: 0.75mm / 1.0mm
  5W Количина: 200pcs
  должината на секое влакно: 2m, 3m
  AL-JTTZ-2 16W Количина: 200pcs
  должината на секое влакно: 2m, 3m
  AL-JTTZ-3 Ѕид / Тавански Декорација (може да ги красат 4-5 метри ѕвезденото ѕидови и тавани) 16W Количина: 300pcs
  должината на секое влакно: 2m, 3м, 4m

  оптички влакна комплет

  комплет со оптички влакна 13

  Како да се инсталира:                                                                                                   

  满天星 安装 简图

  примена:                                                                                                               

  总 应用 2

  За нас:                                                                                                                    

  Шенжен Kepuai фотоелектрически технологија копродукции, Ltd  е водечки производител и снабдувач на оптички влакна и LED осветлување системи  од 2008 година.

  Имаме  долгогодишно искуство  во рамките на индустријата и редовно работат со некои од најпрестижните  осветлување дизајнери и архитекти  во светот.    

  Операција 图片 20170713115231

  Со нашата  силна дизајн и инженеринг способности и нашите познавања на персоналот, ќе  има на располагање ресурси за производство на сите наши производи во куќата на нашата 20.000 квадратни нога во Longgang округ Шенжен, Кина, освен тоа, ние имаме  една продавница proformance во Huaqiang Северна стил за проверка на клиентите . Нашата самостојност во текот на целиот процес на производство не значи само дека ние може да обезбеди пократки доведе пати по наредба од нашите конкуренти, но, исто така, системи за осветлување кои се прилагодени на точниот барања на нашите клиенти. 

  Значи без разлика дали сте во потрага за да ги собере на казино со ѕвезда ефект осветлување, инсталација базен со боја се менува светла или им наложи на еден-на-еден вид лустерот за ресторан може да  се обезбеди решение за задоволување на вашите потреби.

   

  photobank (2)

  Ние сме млад и силен тим.

  Нашата цел:  Спроведување на квалитет и безбедност осветлување на живот.

  Се фокусира на пазарот
  се фокусира на потребите на нашите потрошувачи, клиенти и дистрибутери
  Излегувај на пазарот и да слуша, да се почитува и да научат
  Поседуваат поглед на светот
  фокусиран на извршување на пазарот секој ден
  Бидете незаситно љубопитен

  Потврдување:                                                                                                              

  photobank (1) photobank (2) photobank

  пакување:                                                                                                                  

  Стандардна Пакување: картонска кутија.

  Пакување за Полилеј: Дрвена кутија.

  packaging11

  транспорт:                                                                                                           

  123

  Најчесто поставувани прашања:

  1, можеме да изберете различни модели на влакна за да се меша употреба?
  Да, можете да изберете било различен модел и да се меша употреба.

  2, може да се добие примероци?
  Да, добредојде да добиете примероци за тестирање.

  3, Како можам да инсталирам оптички влакна отворен пејзаж светло од мене?
  Има на настава и цртежи кои доаѓаат со стоката, само следете го, едноставно и лесно да се инсталира.

   

  Ако било какви прашања, Ве молиме да се чувствуваат слободни да ми мејл на carrie@szkepuai.com, или јавете се на 86 6034 137 3155.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !